تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
72

تصادفات جاده های اردبیل/۴۷۶ نفر در طی شش ماه امسال دچار حادثه شده اند

  • کد خبر : 19496
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
تصادفات جاده های اردبیل/۴۷۶ نفر در طی شش ماه امسال دچار حادثه شده اند

۴۷۶ نفر طی شش ماه امسال در تصادفات جاده های اردبیل دچار حادثه شده اند به گزارش خبرگزاری تحلیلی،آموزشی تصادف نیوز به نقل از  خبرنگار  مهر در گفت و گو با رامین معبودی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال ۱۴۲ مورد تصادفات جاده های اردبیل رخ داده است […]

۴۷۶ نفر طی شش ماه امسال در تصادفات جاده های اردبیل دچار حادثه شده اند

۴۷۶ نفر طی شش ماه در تصادفات جاده های اردبیل دچار حادثه شده اند

به گزارش خبرگزاری تحلیلی،آموزشی تصادف نیوز به نقل از  خبرنگار  مهر در گفت و گو با رامین معبودی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال ۱۴۲ مورد تصادفات جاده های اردبیل رخ داده است که در این تصادفات ۴۷۶ نفر دچار حادثه شده اند.

وی به آمار شش ماه امسال تصادفات رانندگی که منجر به اعزام نیروهای امدادی هلال احمر شده است اشاره کرد و افزود:

در طول شش ماه امسال ۱۴۲ مورد تصادف گزارش شده که در این حادثه‌ها تعداد ۴۷۶ نفر حادثه دیده ثبت شده است که این آمار در شش ماه مشابه سال قبل ۲۳۲ مورد تصادف با ۸۲۰ نفر حادثه دیده بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ادامه داد: از این تعداد تصادف، ۷ مورد مربوط به انحراف و برخورد به موانع، ۷۶ مورد تصادف برخورد به خودرو، ۳ مورد ناشی از حریق و ۵۶ مورد از تصادفات نیز بر اثر واژگونی خودرو اتفاق افتاده است.

معبودی با بیان اینکه در این تصادفات ثبت شده ۳۱۵ نفر مصدوم داشته‌ایم افزود: از مجموع ۴۷۶ نفر حادثه دیده ۸ نفر درمان سرپایی، ۶۹ نفر انتقال به مراکز درمانی و ۳۶ نفر نیز رهاسازی و امدادرسانی شده‌اند.

وی با ابراز تأسف از فوت ۴۸ نفر در صحنه تصادفات خاطرنشان کرد: ممکن است تفاوتی در آمار فوتی‌ها با سایر ارگان‌های ذیربط داشته باشیم که این اختلاف به دلیل عدم نیاز به اعزام نیروهای امدادی در صحنه حادثه بوده و یا اینکه مصدوم بعد از انتقال به مراکز درمانی فوت مرده باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به تفکیک وقوع حوادث در شهرستان‌ها نیز اشاره کرد

از تعداد ۱۴۲ مورد تصادف، شهرستان گرمی ۲۹ مورد، نمین ۲۱ مورد، پارس آباد و مشگین شهر و اردبیل هر کدام ۱۵ مورد، بیله سوار ۱۳ مورد، خلخال ۱۲ مورد، کوثر ۱۱ مورد، هیر ۴مورد، سرعین ۳ مورد و در مرکز استان نیز ۴ مورد اعزام تیم واکنش سریع داشته‌ایم.

معبودی در ادامه با بیان اینکه در این عملیات‌های امدادی ۵۴۷ نفر عملیات به کارگیری شده است گفت: ۱۳۸ دستگاه آمبولانس و ۱۱۲ دستگاه خودروی ست نجات برای رهاسازی و امدادرسانی و ۲ دستگاه خودروی پشتیبان و نیز ۱۸ دستگاه ست هیدرولیک برای برش بدنه خودروهای تصادفی به سر صحنه ۱۴۲ تصادف اتفاق افتاده در شش ماه امسال اعزام شده است.

وی به تصادف روز گذشته جاده شمال استان نیز اشاره کرد و افزود: این حادثه تلخ رانندگی حدود ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه سه شنبه در محدوده فتحعلی قشلاقی و ۳۴ کیلومتری جاده پارس آباد – مشگین اتفاق افتاده و در ساعت ۲۰:۳۳ دقیقه به هلال احمر اعلام شده و نیروهای هلال احمر ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه سر صحنه تصادف حاضر شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از فوت ۲ نفر آقا در این تصادف خبر داد و گفت: در این تصادف ۱۳ نفر حادثه دیده داشتیم که ۲ نفر سرنشین پژو پرشیا در اثر برخورد با اتوبوس دردم جان باخته بودند و یک نفر هم توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

اخبار بیشتر

تصادف در کمربندی یزد – میبد سه کشته و مصدوم بر جا گذاشت

افزایش مرگ کودکان و نوجوانان در سوانح جاده‌ای همدان

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=19496

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1

تصادف نیوز