تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲
57

کاهش تعداد فوتی ناشی از تصادف رانندگی در مسیرهای ارتباطی زنجان

  • کد خبر : 15592
  • ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۴:۱۵
کاهش تعداد فوتی ناشی از تصادف رانندگی در مسیرهای ارتباطی زنجان
در مجموع طی سه ماهه نخست امسال ۵۸ نفر و مدت مشابه پارسال (۹۸) نیز ۴۶ نفر قربانی تصادفات رانندگی در سطح جاده های این استان شدند که حاکی از افزایش ۲۶ درصدی است.

تعداد فوتی ناشی از تصادف رانندگی در مسیرهای ارتباطی زنجان ۳۳ درصد کاهش یافتتعداد فوتی ناشی از تصادف رانندگی در مسیرهای ارتباطی زنجان ۳۳ درصد کاهش یافت

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرداد ماه امسال ۲۳ نفر بر اثر تصادفات رانندگی جاده‌ای زنجان جان باختند اما تعداد کشته شدگان در مرداد ماه سال گذشته ۳۰ نفر بود.

وی اظهار داشت: این درحالی است که وقوع تصادفات رانندگی منجر به فوت در مسیرهای ارتباطی استان زنجان طی خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰۸ درصد رشد داشت که اگر رانندگان دقت بیشتری به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و هشدارها و توصیه های پلیس راه توجه جدی می کردند به حتم میزان تصادفات منجر به فوت روند نزولی پیدا نمی کرد.

عظیمی در مورد تعداد فوتی ناشی از تصادف رانندگی در مسیرهای ارتباطی زنجان تصریح کرد: خرداد ماه پارسال (سال ۹۸) تعداد ۱۲ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان جان خود را از دست دادند اما خرداد ماه امسال تعداد جانباختگان با ۲۵ نفر افزایش به رقم ۳۷ نفر رسید.

مسیر های پرخطر استان زنجان

سرپرست رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بیشترین تعداد تصادفات جاده‌ای منجر به فوت در مرداد ماه سالجاری مربوط به مسیر زنجان – خرمدره و آزاد راه زنجان – قزوین و خستگی، خواب آلودگی و سرعت بالا نیز بیشترین عامل بود.

عظیمی افزود: بیشترین علت وقوع تصادفات رانندگی در سطح جاده‌های ارتباطی قدیم استان زنجان سرعت بالا، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است که از رانندگان درخواست می شود به این موارد حادثه آفرین دقت کنند تا جان خود و دیگران را با خطر مواجه نکنند.

وی بابیان اینکه تیر ماه امسال نیز قریب ۱۰ نفر بر اثر تصافات رانندگی در سطح جاده های ارتباطی این استان کشته شدند، افزود: این آمار مربوط به کشته های سر صحنه تصادف است و اینکه چه تعداد از مصدومان اعزامی در مراکز درمانی جان خود را از دست داده اند از سوی پزشکی قانونی اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: در مجموع طی سه ماهه نخست امسال ۵۸ نفر و مدت مشابه پارسال (۹۸) نیز ۴۶ نفر قربانی تصادفات رانندگی در سطح جاده های این استان شدند که حاکی از افزایش ۲۶ درصدی است.

تعداد ۲۷۰ نفر در سال ۹۷ و ۲۵۸ نفر نیز در سال ۹۸ بر اثر تصادف‌های رانندگی در مسیرهای ارتباطی برون شهری استان زنجان جان باختند.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

مطالعه بیشتر :

اخبار بیشتر 

آموزش های مربوط به تصادفات و رانندگی 

تحلیل ها و پرونده های موضوعی تصادف نیوز 

منبع

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=15592

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز