تاریخ : جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳
90

دوچرخه سواری در قم / ۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه برای دوچرخه سواری

  • کد خبر : 17904
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۲

۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری در قم احداث می‌شود   معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از احداث ۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری در قم خبر داد و گفت: فاز نخست این طرح در خیابان‌های صدوقی و ۱۹ دی تا دو ماه آینده آغاز می‌شود. به گزارش خبرگزاری تحلیلی،آموزشیبه  به نقل از خبرگزاری  […]

۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری در قم احداث می‌شود

 

۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در قم احداث می‌شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از احداث ۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری در قم خبر داد و گفت: فاز نخست این طرح در خیابان‌های صدوقی و ۱۹ دی تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تحلیلی،آموزشیبه  به نقل از خبرگزاری  فارس از قم، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت توسعه استفاده از دوچرخه به‌ویژه در کلان‌شهرها، اظهار کرد: طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو چندهفته‌ای بوده که در شهر قم با حضور مسئولان آغاز شده و در ادامه با مشارکت مردم برگزار می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصویب طرح جامع دوچرخه در شهر قم را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: در سال‌های گذشته برای توسعه استفاده از دوچرخه تلاش‌هایی صورت گرفته بود که برای داشتن نقشه راهی برای این مهم، مطالعات طرح جامع دوچرخه صورت گرفت و این طرح مورد تصویب شورای ترافیک استان قرار گرفت.

ذاکریان افزود: در این طرح احداث ۳۵۰ کیلومتر مسیر اختصاصی ویژه دوچرخه در افق ۱۰ ساله در شهر قم با برش‌های بودجه‌ای پیش‌بینی‌شده است که ما به دنبال احداث مسیرهایی ایمن با توجه به دغدغه مردم در این زمینه هستیم.

فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه و مؤثر در سلامت افراد جامعه

وی استفاده از دوچرخه را مؤثر در سلامت افراد جامعه، کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت دانست و ادامه داد: متأسفانه موتورسیکلت نقش پررنگی در حوادث و تصادفات شهری قم دارد که در این زمینه استفاده از دوچرخه می‌تواند تصادفات جرحی و فوتی را به‌شدت کاهش دهد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آغاز احداث مسیرهای ویژه دوچرخه در شهر قم از دو ماه آینده خبر داد و یادآور شد: خیابان ۱۹ دی و بلوار شهید صدوقی از ابتدای ورزشگاه شهید حیدریان تا میدان مفید با رعایت تمام ضوابط و مباحث فرهنگی آغاز می‌شود.

ذاکریان با تأکید بر اینکه در تلاشیم استفاده دوچرخه را جایگزین موتورسیکلت کنیم، اضافه کرد: پویش‌هایی در کنار اقدامات عملی برای فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه آغاز شده و از بستر فضای مجازی به دنبال اشاعه و فرهنگ‌سازی این اقدام در قم هستیم.

اخبار بیشتر

 ۵۵ درصد مصدومان تصادف‌های قم موتورسواران هستند

فوت موتور سوار و دو سرباز در یک حادثه خون‌بار جاده ماکو به شوط

رعایت فاصله طولی در رانندگی – فاصله ایمنی با خودرو جلو چقدر است؟

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=17904

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز