تاریخ : جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
44

سوانح رانندگی سال ۱۴۰۰ در آذربایجان‌شرقی بیش از ۶۰۰ کشته برجای گذاشت

  • کد خبر : 33071
  • ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۷:۴۲
سوانح رانندگی سال ۱۴۰۰ در آذربایجان‌شرقی بیش از ۶۰۰ کشته برجای گذاشت
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در مدت امسال ۶۳۹ نفر به علت فوت ناشی از سوانح رانندگی 1400 و تصادف رانندگی فون شده اند.

سوانح رانندگی سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۰۰ کشته برجای گذاشت. مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در مدت سپری شده از امسال ۶۳۹ نفر به علت فوت ناشی از تصادفات رانندگی به پزشکی قانونی استان ارجاع داده شدند. به گزارش خبرگزاری مهر، علی صفایی فرد افزود: از این تعداد ۵۰۶ نفر مرد و ۱۳۳ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۱۰ و ۸۵ درصد افزایش یافته است.

تصادف رانندگی / سوانح رانندگی سال 1400

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ نفر از این آمار در خارج از استان، ۲۲ نفر در حوادث غیر ترافیکی (موارد غیرترافیکی) و ۱۲ نفر نیز به فاصله بیش از یک ماه از تاریخ تصادف جان باختند.

صفایی فرد در مورد سوانح رانندگی سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۴۵۱ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۱۵۸ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۰ نفر در جاده‌های خارج از استان و ۲۰ نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است.

وی گفت: در آبان ماه امسال ۸۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد افزایش داشته و ۶۴ نفر از آنان مرد و ۱۹ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی افزود: در هشت ماه امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۱۱ هزار و ۲۲۲ نفر بوده که از این تعداد ۸ هزار و ۳۵۶ نفر مرد و ۲ هزار و ۸۶۶ نفر زن بودند.

وی اضافه کرد: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۱۰ هزار و ۲۵۷ نفر گزارش شده بود، حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

تصادف رانندگی

اخبار مرتبط با تصادف رانندگی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=33071
  • نویسنده : تحریریه تصادف نیوز
  • ارسال توسط :
  • منبع : http://tasadofnews.ir
  • 417 بازدید
  • يک دیدگاه

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1

تصادف نیوز