تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳
54

محورهای پرتصادف گیلان/ ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان خود را از دست دادند

  • کد خبر : 30342
  • ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۳۰
محورهای پرتصادف گیلان/ ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان خود را از دست دادند

۲۷ مسیر پرتصادف در محورهای استان گیلان قرار دارد که  ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان خود را از دست داده اند  رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به وجود ۲۷ مسیر پرتصادف در  محورهای استان گیلان گفت: ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان باختند. به گزارش خبرگزاری تصادف نیوز به […]

۲۷ مسیر پرتصادف در محورهای استان گیلان قرار دارد که  ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان خود را از دست داده اند

 محورهای پرتصادف گیلان/ ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان باختند

 رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به وجود ۲۷ مسیر پرتصادف در  محورهای استان گیلان گفت: ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان باختند.

به گزارش خبرگزاری تصادف نیوز به نقل از خبر گزاری تسنیم  از رشت، سرهنگ جاور صفاری در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود خیل عظیم مسافران در زمان‌های مختلف به استان گیلان اظهار داشت:

متاسفانه زیرساخت‌های استان پاسخگوی ورود این حجم از مسافر نیست و این موضوع مشکلاتی را در حوزه تصادفات برون شهری ایجاد کرده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه ۸۰ درصد راه‌های استان گیلان فرعی و روستایی هستند و این موضوع موجب بروز حوادث جاده‌ای شده است افزود: راه‌های فرعی و روستایی میزان تصادفات برون شهری را افزایش می‌دهند.

صفاری با اشاره به اینکه در چند سال اخیر وقوع حوادث رانندگی در گیلان سیر نزولی به خود گرفته است خاطرنشان کرد: از سال ۸۶ تا سال ۹۵ به‌طور متوسط ۶۳۰ نفر در جاده‌های برون شهری استان کشته می‌شدند.

 محورهای پرتصادف گیلان/ ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان باختند

وی با بیان اینکه از سال گذشته برای نخستین بار در تعداد کشته‌های تصادفات جاده‌ای برون شهری سیر نزولی داشتیم افزود: از سال گذشته ۴۲۰ نفر در جاده‌های برون شهری گیلان جان باختند و در ۷ ماهه نخست امسال نیز ۴۶ نفر یعنی ۱۶ درصد در تعداد کشته‌ها کاهش داشتیم.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان به علل وقوع تصادفات اشاره کرد

رتبه نخست عدم توجه به جلو با ۲۶ درصد، سپس تخطی از سرعت مطمئنه با ۱۹ درصد و انحراف به چپ و عدم رعایت حق تقدم به ترتیب مهم‌ترین علل بروز تصادفات و حوادث هستند.

وی با بیان اینکه استان گیلان ۲۷ محور پرتصادف دارد خاطرنشان کرد: ۴۸ درصد از کاربران ترافیکی ما در این محورها کشته می‌شوند و ۳۵ درصد تصادفات جرحی ما نیز مربوط به این ۲۷ محور است.

 محورهای پرتصادف گیلان/ ۲۴۸ نفر امسال در جاده‌های استان جان باختند

صفاری محورهای قرمز استان گیلان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: محور رشت تا لنگرود، تالش به آستارا، آزادراه رشت به قزوین و محور فومن به سراوان ۴ محور قرمز و پرتصادف استان گیلان هستند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه امسال ۲۴۸ نفر در جاده‌های استان جان باختند بیان کرد: این میزان تصادفات در جاده‌های برون شهری استان گیلان رخ داده که بیشترین آن مربوط به موتورسیکلت‌ها و عابران پیاده است.

اخبار مرتبط

تصادف مرگبار در آستانه اشرفیه منجر به کشته شدن دو نفر شد

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=30342

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز