تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳
61

تصادف مرگبار تریلی در گردنه اسدآباد ۲ کشته برجا گذاشت

  • کد خبر : 30363
  • ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۰۲
تصادف مرگبار تریلی در گردنه اسدآباد ۲ کشته برجا گذاشت

تصادف مرگبار واژگونی یک دستگاه تریلی در گردنه اسدآباد همدان ۲ کشته داشت به گزارش خبرگزاری تصادف نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا با سرهنگ غلامعلی همایی اظهار داشت: گزارش یک مورد حادثه مرگبار واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد به پلیس گزارش شد که تیم‌های پلیس راه در محل سانحه حضور یافتند. وی اضافه کرد: […]

تصادف مرگبار واژگونی یک دستگاه تریلی در گردنه اسدآباد همدان ۲ کشته داشت

واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد ۲ کشته برجا گذاشت

به گزارش خبرگزاری تصادف نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا با سرهنگ غلامعلی همایی اظهار داشت: گزارش یک مورد حادثه مرگبار واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد به پلیس گزارش شد که تیم‌های پلیس راه در محل سانحه حضور یافتند.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته این خودروی حامل کنتور گاز به مقصد کرمانشاه در حال تردد بود که به علت سرعت غیرمجاز در سر پیچ و ناتوانی راننده در کنترل خودرو، وسیله نقلیه از مسیر اصلی خارج شد.

جانشین پلیس راه استان همدان ادامه داد: این خودرو به سمت پرتگاه و دره منحرف شده بود اما به علت وجود دیوار خاکی در حاشیه جاده، با آن برخورد کرده و واژگون می‌شود و در این سانحه راننده و شاگرد وی در دم جان باختند.

سرهنگ همایی گفت: حداکثر سرعت پیش بینی شده برای گردنه اسدآباد ۴۰ کیلومتر در ساعت است اما شدت سانحه بیانگر تردد کامیون هوو با سرعت غیرمجاز بوده که این امر منجر به ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه در سر پیچ و واژگونی خودرو شد.

وی اظهار داشت: گردنه ۱۵ کیلومتری اسدآباد یکی از مسیرهای سخت‌گذر و حادثه خیز استان همدان محسوب می‌شود که سال گذشته ۱۵ تن در این مسیر شریانی جان خود را از دست دادند.

برای جلوگیری از تصادفات چه کارهایی باید انجام شود

جانشین پلیس راه استان همدان گفت: این گردنه نیاز به تعریض و قرار دادن نیوجرسی یا جداکننده در وسط جاده به منظور جلوگیری از بروز سوانح رخ به رخ دارد همچنین تعداد روشنایی موجود در این گردنه باید افزایش یابد.

سرهنگ همایی افزود: ایجاد راه های خروج اضطراری برای مواقعی که راننده قادر به کنترل وسیله نقلیه نیست ضروری بوده هر چند تعدادی راه خروج پیش بینی شده اما باید در هر یک کیلومتر یک راه خروج در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: ایجاد پارکینگ‌هایی برای استفاده و پارک خودروهایی که دارای نقص فنی شدند نیز در این مسیر پرترافیک ضروری است.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است و سال گذشته ۴۶۴ تن در سوانح رانندگی درون و برون شهری آن جان باختند که این رقم نسبت به سال ۹۷ حدود هفت درصد معادل ۳۰ نفر افزایش داشته است.

همچنین ۲۱۴ تن شامل ۱۶۵ مرد و ۴۹ زن در سوانح رانندگی درون و برون شهری استان همدان از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال جان باختند.

اخبار مرتبط

تصادف مرگبار سیستان‌ و بلوچستان ۶ کشته و سه مجروح برجا گذاشت.

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=30363

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز