تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
63

تشریح علت وقوع تصادفات تهران / عدم توجه به جلو

  • کد خبر : 16522
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۴۱
تشریح علت وقوع تصادفات تهران / عدم توجه به جلو
حدود ۴۵ درصد از تصادفات در شهر تهران مربوط به بی‌توجهی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده‌ای است-تصادف نیوز

تشریح علت وقوع تصادفات تهران

سرهنگ همه خانی

تهران (پانا) – معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ گفت آمارها نشان می‌دهد حدود ۴۵ درصد از تصادفات در شهر تهران مربوط به بی‌توجهی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده‌ای است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ علی همه‌خانی از نگرانی پلیس در خصوص عدم رعایت فاصله طولی بین خودورها گفت و از آمار بالای تصادفات در این باره خبر داد و گفت: در طول فعالیت‌های روزمره و در حین رانندگی شرایط کنونی، دو فاصله بسیار مهم وجود دارد که باید همیشه آنها را رعایت کرد.

رعایت فاصله عامل مهمی در پیشگیری از تصادفات

سرهنگ همه‌خانی رعایت فاصله‌ها را حین رانندگی مهم برشمرد و گفت: این فاصله همان فاصله ایست که رانندگان در طول مدت رانندگی باید با خودروی جلویی حفظ کنند و اگر یک لحظه از آن غافل شوند، شاید باعث خسارت جرح و فوت شود و می‌تواند تا یک عمر پشیمانی را به‌دنبال داشته باشد.

همه‌خانی ادامه داد: رانندگان باید در حین رانندگی فاصله خود را با خودروی جلویی رعایت کنند و هرگاه خواستند به خودرویی که مقابل آنهاست نزدیک شوند یاد فاصله اجتماعی کرونایی بیفتند و با کم‌کردن سرعت از خودروی مقابل فاصله بگیرند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب گفت: رعایت فاصله بین افراد جامعه و رعایت فاصله بین دو خودرو، از مهم‌ترین فاصله‌هایی است که می‌تواند جان افراد را در زندگی و در رانندگی حفظ کند به همین دلیل وی از شهروندان خواست فاصله‌ها را در ایام کرونایی و در حین رانندگی رعایت کنند.

همه‌خانی افزود: آمارها نشان می‌دهد حدود ۴۵ درصد از تصادفات در شهر تهران مربوط به بی‌توجهی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده‌ای است.

از جمله مواردی که می‌تواند تمرکز راننده را در حین رانندگی برهم بزند خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت کردن با تلفن همراه در رانندگی است که معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خواست این موارد را هرگز در حین رانندگی انجام ندهند.

وی همچنین از رانندگان خواست حین حرکت به موبایل خود نگاه و حواس خود را به فضای مجازی و اپلیکیشن‌ها پرت نکنند چرا که یکی از مواردی که می‌تواند فاصله شما را به خودوری جلویی نزدیک کند همین حواس‌پرتی است.

اخبار بیشتر 

آموزش های مربوط به تصادفات و رانندگی 

تحلیل ها و پرونده های موضوعی تصادف نیوز 

مقاله اصلی تشریح علت وقوع تصادفات تهران

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=16522

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز