تاریخ : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
59

بالگردهای اورژانس ۳۵۲۱ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کردند

  • کد خبر : 31352
  • ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۵:۰۲
بالگردهای اورژانس ۳۵۲۱ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کردند

در روزهایی که حوادث جاده ای در کشور پهناور ایران هر لحظه جان افراد بیشماری را می گیرد لزوم و اهمیت حمل صحیح و سریع بیماران به مراکز درمانی و شروع هرچه سریع تر خدمات اضطراری را بیشتر می کند. بالگردها می توانند این فرایند انتقال بیماران را تسریع نمایند. مجتبی خالدی روز سه شنبه در […]

در روزهایی که حوادث جاده ای در کشور پهناور ایران هر لحظه جان افراد بیشماری را می گیرد لزوم و اهمیت حمل صحیح و سریع بیماران به مراکز درمانی و شروع هرچه سریع تر خدمات اضطراری را بیشتر می کند. بالگردها می توانند این فرایند انتقال بیماران را تسریع نمایند. مجتبی خالدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تشریح عملکرد خدمات هوایی در سال ۱۳۹۹ افزود:‌ بالگردهای اورژانس ۱۱۵ ، تعداد ۳۵۲۱ مصدوم را با انجام ۲۹۶۱ ماموریت امداد هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.

بالگردهای اورژانس ۳۵۲۱ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کردند - خدمات هوایی اورژانس

وی ۱۰ پایگاه اول اورژانس هوایی بر اساس بیشترین تعداد ماموریت را به ترتیب پایگاه های الیگودرز، ایلام، تهران، یزد، اهواز، البرز، بندرعباس، سمنان، ایرانشهر و همدان معرفی کرد و گفت: غالب بیماران که از سوی بالگردهای اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل می شوند بیماران بدحالی هستند که به دلیل اولویت در زمان طلایی، بعد مسافت و بسته بودن مسیرها در حوادث طبیعی و غیرطبیعی مشمول دریافت خدمات اورژانس هوایی می شوند.

زمان مهم ترین شاخص امداد هوایی

سخنگوی این سازمان توضیح داد: زمان مهم ترین شاخص برای ارائه خدمات امداد هوایی برای انتقال سریع مصدومان حوادث جاده ای به مراکز درمانی و بیمارستانی است که استفاده از بالگردهای امداد هوایی می تواند مانع از جان باختن بیماران بدحال و فوری و حادثه دیدگان حوادث رانندگی و ترافیکی در جاده های سراسر کشور باشد.

خالدی اضافه کرد: هموطنانی که دچار سکته های قلبی و مغزی شوند و برای دریافت خدمات تخصصی نیازمند به مراکز مجهز هستند و از فاصله آن ها با این مراکز بیش از یک ساعت باشد نیز مشمول دریافت خدمات اورژانس هوایی می شوند و خدمات اورژانس هوایی به آنان ارائه خواهد شد.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

منبع

خدمات به زنان و مردان: تفاوت یا نابرابری جنسیتی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=31352

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز