تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
56

آمار جان‌باختگان نوروز ۱۴۰۰ در استان فارس ۱۴۴ درصد افزایش داشت

  • کد خبر : 31336
  • ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۴:۲۳
آمار جان‌باختگان نوروز ۱۴۰۰ در استان فارس ۱۴۴ درصد افزایش داشت

آمار جان‌باختگان تصادفات نوروزی ۱۴۰۰ در استان فارس ۱۴۴ درصد افزایش یافت. تصادف نیوز از افزایش ۱۴۴ درصدی آمار جان‌باختگان تصادفات نوروزی ۱۴۰۰ در استان فارس خبر داد. رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس گفت: تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی از ابتدای اجرای طرح نوروزی (۲۶ اسفند ماه پارسال) تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال […]

آمار جان‌باختگان تصادفات نوروزی ۱۴۰۰ در استان فارس ۱۴۴ درصد افزایش یافت.

تصادف نیوز از افزایش ۱۴۴ درصدی آمار جان‌باختگان تصادفات نوروزی ۱۴۰۰ در استان فارس خبر داد.

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس گفت: تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی از ابتدای اجرای طرح نوروزی (۲۶ اسفند ماه پارسال) تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴۴ درصد افزایش داشته است.

تصادف نیوز از افزایش ۱۴۴ درصدی آمار جان‌باختگان تصادفات نوروزی 1400 در استان فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تصادف نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگو با سرهنگ علی اصغر همایون‌پور در شیراز ، به فوتی‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت: طی ۱۶ روزه اخیر به طور متوسط روزانه ۳۷ فقره تصادف در سطح جاده‌های استان حادث شده که ۷ درصد فوتی، ۶۷ درصد از نوع جرحی و ۲۷ درصد از قالب خسارت و کروکی شده است.

وی با اشاره به طرح نوروزی که از ۲۶ اسفندماه سال ۱۳۹۹ آغاز شده و تا چهار فروردین ماه امسال ادامه داشت، افزود: تعداد متوفیان تصادفات نوروزی در استان فارس نسبت به سال گذشته رشد ۱۴۴ درصدی داشته است.

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس ادامه داد: علل عمده تصادف در همین بازه زمانی ۴۰ درصد به دلیل توجه نکردن به جلو، ۲۱ درصد تخطی از سرعت مطمئنه، ۱۲ درصد تجاوز به چپ و واژگونی خودرو و خروج از جاده و عابران پیاده سهم ۶ درصدی از جان باختگان و موتور سواران سهم ۱۶ درصدی را داشتند.

بیشترین فراوانی تصادفات که واژگونی بوده با سهم ۴۰ درصدی و زمان وقوع تصادفات بین ساعت ۱۷ تا ۲۳ با سهم ۵۶ درصدی بوده است.

وی با بیان اینکه ۷۱ درصد تصادفات جرحی و فوتی در محور‌های اصلی و ۲۹ درصد در محور‌های فرعی و روستایی رخ داده است، ادامه داد: بیشترین فراوانی جان باختگان در حوزه پلیس راه نورآباد-ممسنی با سهم ۱۰ درصدی از کشته‌ها بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیشترین فراوانی تصادفات در محور کمربندی شیراز با ۵۶ درصد بوده است، خاطرنشان کرد: ساعات ۱۹ تا ۲۰، ساعات اوج تردد در محور‌های ارتباطی هستند که متوسط سرعت ثبت شده توسط سامانه‌های هوشمند استان برابر با ۸۷ کیلومتر بوده است که نسبت به چند روز اخیر ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرهنگ همایون‌پور با اشاره به استقرار بالغ بر ۱۸۰ گشت پلیس در قالب تیم محسوس و نامحسوس در جاده‌های استان و رصد عملکرد رانندگان، بیان کرد: در ۱۶ روز اخیر تردد‌ها به طور متوسط ۶۵ درصد افزایش داشته است.

مطالب مرتبط

آمار فوتی ها نوروز ۱۴۰۰ – مرگ روزانه ۳۴ نفر در تصادفات نوروز امسال

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=31336

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز