تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳
40

آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ – آمار بالای کشته شدگان

  • کد خبر : 33488
  • ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۸:۱۴
آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ – آمار بالای کشته شدگان

به گزارش وبسایت خبری تصادف نیوز، آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ نیز به مانند سال های پیش از کرونا بسیار بالا است. با کاهش موانع کرونایی و افزایش تمایل مردم به مسافرت پیش بینی می شد که مجددا آمار بالایی را شاهد باشیم زیرا در این دو سال کرونایی که تعداد کشته شدگان کاهش قابل توجهی […]

به گزارش وبسایت خبری تصادف نیوز، آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ نیز به مانند سال های پیش از کرونا بسیار بالا است. با کاهش موانع کرونایی و افزایش تمایل مردم به مسافرت پیش بینی می شد که مجددا آمار بالایی را شاهد باشیم زیرا در این دو سال کرونایی که تعداد کشته شدگان کاهش قابل توجهی داشت نه فرهنگ ترافیکی تغییری داشته، نه ایمنی خودروها و جاده و نه قوانین و تمهیدات نظارت بر ترافیک.

آمار تصادفات نوروزی 1401در دو روز اول تعطیلات

آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۱در دو روز اول تعطیلات

در دو روز ابتدایی نوروز با شروع موج اول سفرهای ئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور درباره آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ در جاده‌های کشور گفت: بر اساس آخرین آمار تا امروز(۲ فروردین) در تصادفات ایام نوروز، ۲۴۷ نفر از هموطنان قربانی شدندکه ۳۳ نفر آن ها در شهرها و ۲۱۴ نفر در جاده‌های کشور بوده است.

این آمار در زمانی منتشر شد که استان های شمالی ایران درگیر بارندگی های شدیدی بود. مسافران مقصد های جدیدی را برای مسافرت خود انتخاب کردند و یا این مسافرت را به نیمه دوم تعطیلات نوروزی موکول کردند.

آمار تصادفات در ۵ روز اول تعطیلات

با شروع موج اول بازگشت از مقاصد گردشگری ترافیک خروجی برخی از جاده ها افزایش یافت. سرپرست راهنمایی و رانندگی با بیان این‌که متاسفانه در ۹ روز گذشته ۳۸۰ نفر از هموطنان جان خود را در تصادفات از دست دادند. سرهنگ محبی افزود: این آمار خطرناکی است، بیشترین ساعات بروز تصادفات ۱۲ تا ۱۶ و ۱۶ تا ۲۰ ثبت شده است.

پیش از این سردار تیمور حسینی نیز از کشته شدن تعداد ۳۲۲ نفر از هموطنانمان از شروع طرح نوروزی یعنی ۲۶ اسفند خبر داده بود.

لینک برای مطالعه بیشتر

آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۰

بیشتر از نصف آمار تصادفات نوروزی مازندران نیمه‌ شب رخ داد

به گزارش ایرنا ، این گزارش حاکیست که رعایت نکردن حق تقدم هم مهم ترین علت وقوع تصادفات بوده است که نشان می دهد عجله ناشی از خستگی در این زمینه بیشترین تاثیر را دارد.

جاده های مازندران که از نیمه دوم اسفند ماه با افزایش تردد خودرویی رنگ نوروزی به خود گرفته بود ، این روزها مملو از خودروهای غیربومی است که این استان را مقصد سفر نوروزی خود انتخاب کرده اند.

طبق اعلام میراث فرهنگی مازندران ، تا پایان روز سوم فروردین ماه بیش از چهار میلیون مسافر نوروزی در اقامتگاه های رسمی این استان اقامت شبانه داشتند و مازندران از این لحاظ اولین مقصد سفر نوروزی ایرانیان بوده است.

روابط عمومی پلیس مازندران شامگاه پنجشنبه ازقول رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اعلام کرد که گذشته از وقوع بیش از نیمی از تصادفات نوروزی در ساعات پایانی شب ، ۷۲ درصد از تصادفاتی که روز سوم فروردین ماه در مازندران به وقوع پیوست به خاطر رعایت نکردن حق تقدم توسط رانندگان بوده است.

سرهنگ نصرالله بیگلری بیشترین ترافیک نوروزی در داخل مازندران را مربوط به غرب استان از جمله هچیرود چالوس، عباس آباد، کلاردشت و رامسر عنوان کرد و از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، رعایت حق تقدم‌ها در تقاطع ها، سه راه‌ها و میادین را مدنظر داشته باشند و با پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

وی با اشاره به آغاز موج بازگشت مسافران با پایان یافتن نیمه نخست تعطیلات نوروزی، از احتما افزایش تردد خودرویی در جاده‌های ارتباطی مازندران طی امروز و فردا خبر داد و گفت که در صورت حجم بالای تردد خودرویی نسبت به اعمال محدودیت های ترافیکی اقدام می شود.

https://aghayekhabar.ir/%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B5%D9%81-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%86/

سهم ۷۶ درصدی رانندگان سواری در آمار تصادفات نوروزی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۶۷ درصد از رانندگان خودروهای سواری در این روزها تصادف کرده‌اند و ۶۰ درصد تصادفات همچنان در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

به گزارش ایمنا، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا، اظهار کرد: بعد از هشت سال شورای عالی ایمنی حمل‌ونقل با حضور رئیس جمهور برگزار شد و امیدواریم با عنایت دولت سیزدهم بتوانیم کاهش اثربخشی در حوزه تصادفات ایجاد کنیم.

وی افزود: در هر ساعت دو نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می‌دهند و به ازای هر نفر در کشور ۲۵ نفر در تصادفات مجروح و یا معلول می‌شوند که از این تعداد ۱۵ درصد آنها افرادی هستند که برای همیشه قطع نخاع می‌شوند.

۹ تا ۱۱ درصد بودجه کشور صرف تصادفات می‌شود

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه بر اساس آمار در سال گذشته حدود ۱۷ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند و بیش از ۳۰۰ هزار نفر مجروح شدند، گفت: هر نفر که در تصادفات جان خود را از دست می‌دهد مبلغی حدود ۵.۳ میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند؛ غالباً ۹ تا ۱۱ درصد بودجه کشور صرف تصادفات می‌شود.

وی تأکید کرد: در سال ۸۵ کشته‌های تصادفات بیش از ۲۵ هزار نفر بود اما با بازنگری قوانین، تولید خودروهای ایمن و فرهنگ‌سازی عمومی توانستیم این سال‌ها به کاهش ۱۰ هزار نفری جانباختگان تصادفات برسیم. امید دارم در طول سال‌های آینده بتوانیم عدد ۱۷ هزار نفر را کاهش دهیم.

باید حدود ۱۵۰۰ جان باخته در تصادفات داشته باشیم نه ۱۷ هزار نفر!

هادیانفر با اشاره به اینکه در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست که تعداد جانباختگان حوادث رانندگی این کشور عدد بالایی باشد، تصریح کرد: با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی ایران شاید بتوان گفت عدد قابل قبول برای جانباختگان رانندگی برای کشور چیزی حدود هزار تا هزار و ۵۰۰ نفر است.

وی ادامه داد: چهار روز از تعطیلات نوروزی شروع می‌گذرد و متأسفانه ۱۵۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. بخش عمده این تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو و عدم داشتن مهارت در کنترل وسیله نقلیه بوده است.

سهم ۷۶ درصدی رانندگان سواری در تصادفات نوروزی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۶۷ درصد از رانندگان خودروهای سواری در این روزها تصادف کرده‌اند و ۶۰ درصد تصادفات همچنان در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در محورهای کوتاه مانند محورهای شمالی اکثر تصادفات جرحی است و در محورهای طولانی مانند تهران- مشهد، تهران-کرمان و یا کرمان- زاهدان اغلب تصادفات فوتی است.

هادیانفر خاطرنشان کرد: بیش از پنج هزار میلیارد تومان برای برطرف کردن نقاط حادثه خیز درنظر گرفته شده است که امیدواریم این عدد محقق شود تا بتوانیم اصلاح نقاط حادثه‌خیز را داشته باشیم.

https://www.imna.ir/news/562967/%D8%B3%D9%87%D9%85-%DB%B7%DB%B6-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C

تصادفات نوروزی فارس در مقایسه با پارسال ۱۲۰ درصد افزایش یافت

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون حدود ۸۰۰ تصادف جرحی،فوتی و خسارتی در سطح استان رخ داده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰ درصد رشد داشته است. افزایش آمار تصادفات نوروزی.

به گزارش سرویس حوادث شیرازه، سرهنگ علی اصغر همایون‌پور جمعه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه به نسبت افزایش و فراوانی تردد در محورهای مواصلاتی استان افزایش و فراوانی در زمینه تصادفات و تخلفات نیز صورت پذیرفته،افزود: طی ۹ روزه اجرای طرح نوروز امسال که از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز شده تاکنون در زمینه کل تصادفات با حدود ۸۰۰ فقره تصادف ائم از جرحی ،فوتی و خسارتی افزایش نامتعارف ۱۲۰ درصدی داشته است که افزایش آمار تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ را نشان می دهد.

وی تاکید کرد: از این تعداد تصادفات نوروز امسال در سطح استان حدود ۳ درصد منجر به فوت هم وطنان شده است.

همایون‌پور ادامه داد: فراوانی تصادفات جرحی و فوتی ۸۶ درصد در محورهای اصلی و ۱۴ درصد از مجروحین و متوفیان نیز در محورهای فرعی بوده است.

استفاده از گوشی تلفن همراه علت بیشترین تصادفات نوروزی فارس

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس با بیان اینکه ۳۵ درصد این تصادفات از نوع واژگونی بوده است،گفت: عمده علل تصادفات نوروزی امسال عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که از مصادیق بارز عدم توجه به جلو استفاده از تلفن همراه حین رانندگی و خستگی و خواب آلودگی است که سهم ۳۶ درصدی دارد.

وی اظهار داشت: ۲۵ درصد تصادفات نوروزی امسال تاکنون به دلیل تخطی از سرعت مطمعنه بوده و بیشترین ساعات وقوع تصادفات نیز مربوط به ساعات اواخر روز و اولیه شب و ساعت ۱۶ الی ۲۳ با ۴۶ درصد سهم از مجموع تصادفات است.

همایون‌پور اعلام کرد: انحراف و تجاوز به چپ نیز علت ۱۴ درصد تصادفات از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تاکنون بوده است.

جانشین پلیس راه شمال فارس پرتردد ترین محور استان را محور اصفهان به سمت شیراز عنوان کرد و گفت: در مجموع از ابتدای شروع طرح نوروزی پلیس از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۴۵ درصد محورهای استان افزایش تردد به نسبت مدت مشابه سال گذشته دارد.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۵۱۷ تردد در روز پنجشنبه چهارم فروردین ۱۴۰۱ در سطح استان ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۲ درصد افزایش تردد داشته است.

وی میانگین سرعت را در محورهای فارس در ایام نوروز امسال ۷۹ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و افزود: ۶ درصد از کل ترددهای استان نیز تخلف سرعت غیرمجاز ثبت شده است.

هوشیارانه رانندگی کنید تا سفر نوروزی، سفر آخر نباشد

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس گفت: مسافران نوروزی باید سرعت مطمعنه را رعایت کرده و هوشیارانه رانندگی کرده و زمان‌هایی را در حین سفر برای استراحت اختصاص دهند.

وی ادامه داد: مسافران و رانندگان بایستی طول سفر را جزئی از مسافرت بدانند و حتما چشم به رسیدن به مقصد ندوزند که با سرعت به مقصد برسند و از زیبایی های حین سفر نیز لذت ببرند.

همایون‌پور خطاب به رانندگان توصیه کرد: رانندگان بایستی هر ۲ ساعت رانندگی مداوم حداقل ۱۰ دقیقه از خودرو پیاده و حرکات کششی انجام دهند تا از یکنواختی مسیر کاسته شود.

وی تاکید کرد: رانندگان بایستی در مسیرهای دو طرفه از منتهی علیه سمت راست جاده حرکت کنند و در جاهایی که سبقت آزاد است طول مسافت مورد نیاز سبقت را محاسبه کرده و از خالی بودن مسیر سبقت نیز مطمعن شده و بعد نسبت به این کار اقدام کنند.

جانشین پلیس راه شمال فارس در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: تردد محموله‌های ترافیکی در محورهای استان و کشور در ایام نوروز ممنوع است و تردد کلیه کامیون و وسایل نقلیه سنگین به جز حامل‌های سوخت و مواد فاسد شدنی مایحتاج مردم در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه امسال در محورهای مواصلاتی استان نیز ممنوع است.

خودروی متخلفین حادثه ساز تا پایان نوروز توقیف می شود

وی تخلفات حادثه ساز را خط قرمز پلیس عنوان کرد و گفت: توقیف خودروهای متخلف تا پایان تعطیلات نوروز در خصوص تخلفات حادثه ساز در دستور کار پلیس استان قرار دارد.

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس در پایان خطاب به مسافران و رانندگان توصیه کرد: نسبت به متخلفین و هنجارشکنان ترافیکی بی تفاوت نباشید و محترمانه و لسانی با ادبیات صحیح به این افراد تذکر دهید تا جان خود و دیگران را به خطر نیاندازند.

http://shiraze.ir/fa/news/153328/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B1%DB%B2%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA
لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=33488

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1

تصادف نیوز