تاریخ : جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
64

آمار تصادفات آذربایجان غربی / ۳۴۵ نفر کشته و ۶۵۳۹ نفر مصدوم شدند

  • کد خبر : 15762
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۳:۲۵
آمار تصادفات آذربایجان غربی / ۳۴۵ نفر کشته و ۶۵۳۹ نفر مصدوم شدند
بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 233 فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، 79 نفر در مسیرهای درون شهری، 14 نفر در جاده های خارج از استان و ...

آمار تصادفات آذربایجان غربی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، گفت: در پنج ماهه اول سال ۱۳۹۹ تعداد ۳۴۵ نفر به علت حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند.

345 نفر در تصادفات آذربایجان‌شرقی جان باختند/ مصدوم شدن 6539 در استان

علی صفایی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: در پنج ماهه امسال ۳۴۵ نفر به علت حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها ۴۰۲ نفر بود حدود ۱۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی گفت: در آمار تصادفات آذربایجان غربی طی این مدت در استان ۲۹۶ نفر مرد و ۴۹ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۹ و ۳۷ درصد کاهش یافته است.

صفایی فرد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۳۳ فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، ۷۹ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۴ نفر در جاده های خارج از استان و نامعلوم و سایر راهها گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور ۱۲ نفراز این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۷ نفرنیز با فاصله بیش از ۳۰ روز اززمان تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه درمرداد ماه امسال ۷۴ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته است.

تعداد مراجعین به پزشکی قانونی آذربایجان غربی

صفایی فرد همچنین با اعلام اینکه در پنج ماهه امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۶ هزار و ۳۵۹ نفر بوده است که از این تعداد ۴ هزار و ۸۲۹ نفرمرد و یک هزار و ۵۳۰ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۸ هزار و ۲۹ نفر گزارش شده بود حدود ۲۱ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: همچنین در مرداد امسال نیز یک هزار و ۵۴۲ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و ۷۸۸ نفر بوده حدود ۱۴ درصد کاهش نشان می دهد.

صفایی فرد گفت: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۸ در استان ۸۸۲ نفر بود که از این تعداد ۱۷۷ نفر زن و ۷۰۵ نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز درسال ۹۸ بالغ بر ۱۷ هزار و ۱۲۶ نفر گزارش شده است که ۴هزار و ۸۰۰ نفر از آنان زن و ۱۲ هزار و ۳۲۶ نفر مرد هستند.

مطالعه بیشتر :

اخبار بیشتر 

آموزش های مربوط به تصادفات و رانندگی 

تحلیل ها و پرونده های موضوعی تصادف نیوز 

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=15762

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1

تصادف نیوز