تاریخ : جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳
80

چرا انحراف به چپ از مهم ترین عوامل تصادفات مرگبار است ؟

  • کد خبر : 30442
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۲۲
چرا انحراف به چپ از مهم ترین عوامل تصادفات مرگبار است ؟

چرا انحراف به چپ از مهم ترین عوامل تصادفات مرگبار است ؟ به گزارش وبسایت تصادف نیوز ، امروزه بروز تصادفات در جاده ها از عوامل مهم مرگ و میر در ایران است، لذا لزوم آموزش و پیشگیری از تصادفات رانندگی مرگبار در ایران بیش از پیش اهمیت یافته است. در این نوشته قصد داریم […]

چرا انحراف به چپ از مهم ترین عوامل تصادفات مرگبار است ؟

تصادف نیوز - انحراف به چپ

به گزارش وبسایت تصادف نیوز ، امروزه بروز تصادفات در جاده ها از عوامل مهم مرگ و میر در ایران است، لذا لزوم آموزش و پیشگیری از تصادفات رانندگی مرگبار در ایران بیش از پیش اهمیت یافته است. در این نوشته قصد داریم بگوییم چرا انحراف به چپ از مهم ترین عوامل تصادفات مرگبار است ؟

انحراف به چپ برای سبقت – آموزش های تصادف نیوز

انحراف به چپ - تصادف

در جاده های دو طرفه، هر راننده با قصد انجام سبقت حتی سبقت مجاز، ابتدا انحراف به چپ پیدا می کند تا قصد خود را محقق نماید و همین عامل دربیشتر مواقع منجربه تصادف می شود، اگر راننده قصد انحراف به چپ برای انجام سبقت مجاز را دارد، باید کاملاً هوشیارانه عمل نموده و با میدان دید کافی و بدون ریسک اقدام به این کار نماید، چرا که بخش مهمی از عوامل شکل دهنده تصادفات، انحراف به چپ رانندگان است.

جدیدترین خودروهای برقی ۲۰۲۲

عرضه خودروی برقی هواوی در سال ۲۰۲۲

ایمنی خودروهای برقی در مقایسه با خودروهای بنزینی

قوانین تجاوز به چپ

برای اطلاع بیشتر از قوانین مرتبط با انحراف به چپ موجود در آیین نامه راهنمایی و رانندگی بخش هایی از آن در ادامه بیان می شود:

ماده ۱۱۹

ماده ۱۱۹: در راه هایی که خط کشی شده، وسایل نقلیه باید در مسیر بین خطوط حرکت کنند و از آن خارج نشوند و در صورت نیاز به خروج و تغییر خط حرکت، احتیاط کامل را نموده و ابتدا با استفاده از چراغ راهنما و یا با دادن علامت، رانندگان وسایل نقلیه دیگر را از قصد خود آگاه سازند و سپس با رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه ای که در خطوط کناری در حرکت هستند وارد خط های عبور دیگر شوند.

در راه هایی که خط کشی ندارند هر گونه تغییر مسیر حرکت به چپ و راست ممنوع است، مگر با رعایت احتیاط و دادن علامت و رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه هم مسیر و مجاور.

همچنین انحراف و تجاوز از وسایل نقلیه به مسیر مقابل (مخالف) ممنوع است، مگر در موارد سبقت مجاز و با رعایت ضوابط سبقت.

ماده ۱۲۰

ماده ۱۲۰: رانندگی در بخش وسط راه هایی که به وسیله خط کشی یا علایم دیگر به سه بخش تقسیم شده اند، به جز برای سبقت گرفتن یا گردش به چپ، بر حسب مورد با رعایت علایم و مقررات رانندگی مربوط، ممنوع است. /چرا انحراف به چپ از مهم ترین عوامل تصادفات مرگبار است ؟

ماده ۱۲۱

ماده ۱۲۱: در راه هایی که به وسیله علایم، مانند خط کشی های یک خط ممتد و یا دو خط ممتد و یا موانع فیزیکی به دو بخش تقسیم شده اند، رانندگان موظفند از بخش راست راه حرکت کنند و حق ندارند از روی آنها بگذرند.

در برخی از بخش های راه که یک خط از دو خط ممتد به خط بریده تبدیل شده است، رانندگانی که در سمت خط بریده در حرکتند مجاز به سبقت گرفتن و یا گردش به چپ، بر حسب مورد و با توجه به طول خط بریده و با رعایت مقررات رانندگی بخش های سبقت و گردش، می باشند.

ماده ۱۲۲ قوانین انحراف به چپ

ماده ۱۲۲: در راه های یک طرفه رانندگان وسیله نقلیه باید در جهت و مسیر مجاز عبور کنند و حرکت برخلاف مسیر تعیین شده به هر شکل ممنوع است.

ماده ۱۲۳

ماده ۱۲۳: در میدان هایی که به وسیله علایم، مانند خط کشی و یا موانع فیزیکی مشخص شده اند رانندگان وسایل نقلیه موظفند از سمت راست آنها گردش نمایند و حرکت در خلاف جهت تعیین شده ممنوع است. مگر آنکه به وسیله علایم دیگر، عبور از سمت چپ مجاز اعلام شود.

ماده ۱۲۴

ماده ۱۲۴: در راه هایی که عبور وسایل نقلیه کندرو مجاز اعلام گردیده اند، رانندگان این گونه وسایا نقلیه در هر حال مکلفند از اولین خط عبور سمت راست یا محل هایی که برای عبور آنها تعیین شده حرکت نمایند. / انحراف به چپ

ماده ۱۲۵

ماده ۱۲۵: هنگامی که وسیله نقلیه ای از روبروی وسیله نقلیه دیگری در جهت مخالف حرکت می کند، راننده هر یک از آنها بایستی تا حد امکان در طرف راست خود حرکت نماید و در صورت لزوم به حاشیه بخش سواره رو در جهت خود نزدیک شود. اگر در انجام این عمل مانع وجود داشته باشد و یا وسیله نقلیه دیگری مانع حرکت او شود، باید از سرعت خود کاسته و در صورت لزوم توقف نماید تا به وسایل نقلیه جهت مقابل اجازه عبور دهد.

مرتبط با انحراف به چپ موجود در پیچ‌ها به دلیل سبقت غیرمجاز هنگام عبور از این مقاطع به وجود می‌آید و از طرفی تعدادی از پیچ‌ها نیز به دلیل داشتن نیروی گریز از مرکز بالا و عدم رعایت سرعت مطمئنه موجب واژگونی وسایل نقلیه می‌شوند.

رانندگان باید توجه داشته باشند که سبقت در زمان‌ها و مکان‌های مختلف دارای ممنوعیت بوده و به صرف مقطع بودن خط کشی جاده نبایستی بی محابا این عمل را انجام داد. با توجه به اینکه عدم رعایت سرعت مطمئنه در پیچ‌ها و سبقت‌های غیرمجاز و همچنین انحراف به چپ باعث وقوع تصادفات شدید در سال گذشته شده، به رانندگان توصیه می‌شود از ارتکاب این تخلفات خودداری و با توجه به تابلو‌ها و خط کشی جاده و رعایت احتیاط به ویژه در جاده‌های دو طرفه تردد کنند.

جدیدترین خودروهای برقی ۲۰۲۲

مطالب مرتبط تصادف نیوز :

تصادف مرگبار در ایلام تجاوز به چپ سواری پژو۴۰۵ مرگ یک نفر را رقم زد

رعایت سرعت مجاز در رانندگی + فیلم قانون ۳ ثانیه در رانندگی

حادثه رانندگی در فارس یک کشته و ۲ زخمی در برخورد تیبا و پراید برجا گذاشت

معروف ترین کشته شدگان تصادفات جاده ای چه کسانی هستند؟ تصادف افراد مشهور

تصادف مرگبار قزوین- رشت ۲ کشته و یک مصدوم بر جای گذاشت. تصادف نیوز

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=30442
  • نویسنده : تصادف نیوز
  • ارسال توسط :
  • منبع : http://tasadofnews.ir
  • 5658 بازدید
  • 2 دیدگاه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 2

تصادف نیوز