تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲
72

حذف نقاط پرتصادف جاده‌های خراسان رضوی که نیمی از آن انجام شده

  • کد خبر : 19169
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۴:۲۱
حذف نقاط پرتصادف جاده‌های خراسان رضوی که نیمی از آن انجام شده

نیمی از نقاط پرتصادف جاده‌های خراسان رضوی حذف شد به گزارش خبرگزاری تصادف نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا در گفت و گو با علیرضا خجسته افزود: با بررسی‌های صورت گرفته در سال ۹۶، ۸۷ نقطه دارای تصادف در جاده‌های استان شناسایی شد که در همان سالها آشکارسازی این نقاط با هدف کاهش تصادفات انجام […]

نیمی از نقاط پرتصادف جاده‌های خراسان رضوی حذف شدنیمی از نقاط پرتصادف جاده‌های خراسان رضوی حذف شد

به گزارش خبرگزاری تصادف نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا در گفت و گو با علیرضا خجسته افزود: با بررسی‌های صورت گرفته در سال ۹۶، ۸۷ نقطه دارای تصادف در جاده‌های استان شناسایی شد که در همان سالها آشکارسازی این نقاط با هدف کاهش تصادفات انجام شد اما اکنون برخی از این آشکارسازیها از بین رفته و نیازمند آشکارسازی مجدد در این مکانها هستیم. تا کنون نیمی از نقاط پرتصادف جاده‌های خراسان رضوی حذف شده است.

وی ادامه داد: در سال مالی گذشته یعنی از نیمه سال ۹۸ تاکنون، ۱۳ نقطه پرتصادف در جاده‌های استان رفع شد و در سال مالی جدید نیز اصلاح و رفع ۲۰ نقطه پرتصادف نیز در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

اجرای طرح های ایمن سازی

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: اجرای طرح های ایمن سازی نیازمند بودجه و تامین اعتبار است و در سال جاری رفع ۲۰ نقطه پرتصادف در نظر گرفته شده که ۱۰ نقطه دارای اولویت نیازمند ۶۰ میلیارد ریال اعتبار است و برای ۱۰ نقطه باقی مانده نیز از اعتبارات داخلی این اداره کل استفاده خواهد شد.

وی افزود: ایجاد روشنایی، نصب تابلوهای هشدار دهنده، آرام سازی ترافیک در جاده‌ها با استفاده از نصب تجهیزات کاهنده سرعت و اقدامات مهندسی نظیر تعریض محور از مصادیق اقدامات صورت گرفته برای اصلاح و حذف نقاط حادثه خیز در جاده های خراسان رضوی است.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

سایر مطالب مرتبط 

سوانح رانندگی همدان ۶ ماهه ۱۳۹۹ / ۲۱۴ نفر جان باختند

کاهش تصادفات در ایلام/توسعه راه ها باعث کاهش۱۹ درصدی تصادفات شده است

رعایت فاصله طولی در رانندگی – فاصله ایمنی با خودرو جلو چقدر است؟

مقاله اصلی

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=19169

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 4

تصادف نیوز