تاریخ : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
70

افزایش مرگ کودکان و نوجوانان در سوانح جاده‌ای همدان

  • کد خبر : 19409
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۴:۱۹
افزایش مرگ کودکان و نوجوانان در سوانح جاده‌ای همدان

افزایش مرگ کودکان و نوجوانان در سوانح جاده‌ای همدان سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان شهریور ۱۹ کودک و نوجوان از ۲ ماهه تا ۱۷ ساله در سوانح جاده ای این استان جان خود را از دست دادند. وی اضافه کرد: ۱۳ تن […]

افزایش مرگ کودکان و نوجوانان در سوانح جاده‌ای همدانافزایش مرگ کودکان و نوجوانان در سوانح جاده‌ای همدان

سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان شهریور ۱۹ کودک و نوجوان از ۲ ماهه تا ۱۷ ساله در سوانح جاده ای این استان جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: ۱۳ تن از جان باختگان سوانح جاده این استان شامل هفت دختر و ۶ پسر، زیر ۱۲ سال هستند، همچنین در این مدت ۶ نوجوان بین ۱۲ تا ۱۷ سال جان باختند که همه آنها پسر هستند.

رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: نیمه نخست سال گذشته هشت درصد از متوفیان سوانح جاده ای این استان را کودکان و نوجوانان تشکیل می دادند که ۶ ماهه اول سالجاری این رقم به ۱۱ درصد افزایش داشته است.

مهمترین علل افزایش مرگ کودکان و نوجوانان در سوانح رانندگی

سرهنگ عزیزی ادامه داد: یکی از مهمترین علل بالا بودن آمار مرگ و میر کودکان در سوانح رانندگی استفاده نکردن از صندلی کودک و حتی کمربند برای مهار و کنترل آنها است و این امر موجب پرتاب آنها به بیرون از خودرو هنگام بروز سانحه شده است.

وی گفت: البته کودکان تا یک سن خاص نمی‌توانند از کمربند استفاده کنند چرا که بستن کمربند به علت جثه کوچک آنها تاثیری در مهار آنها ندارد و باید به طور حتم از صندلی کودک استفاده کنند.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: برخی از والدین نیز اقدام به بغل کردن کودک می‌کنند در حالیکه به علت آنی و ناگهانی بودن تصادف، بلافاصله بعد از وارد شدن کمترین ضربه دست ها باز شده و کودک از بغل والدین به جلو پرتاب می‌شود.

وی ادامه داد: با وجود ممنوعیت سوار کردن کودکان زیر ۱۲ سال در صندلی جلو به علت نبود امکان بستن کمربند ایمنی توسط کودکان، اما این تخلف شایع بوده و پلیس در صورت مواجهه ضمن ارشاد راننده متخلف را جریمه می‌کند.

تخلف سوار کردن کودکان کم سن و سال بغل راننده

رییس پلیس راه استان همدان گفت: یکی از دیگر تخلف ها سوار کردن کودکان کم سن و سال بغل راننده است که این امر موجب کاهش تسلط راننده به جلو شده چرا که علاوه بر فرمان خودرو باید حواس اش به کودک نیز باشد.

وی افزود: برخی مواقع کووک خردسال از حواس پرتی راننده استفاده کرده و به یکباره فرمان را می چرخاند که در بیشتر مواقع این اقدام موجب بروز سوانح رانندگی دلخراش نیز شده است.

طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی مدیرکل پزشکی قانونی همدان، ۲۱۴ تن شامل ۱۶۵ مرد و ۴۹ زن در سوانح رانندگی درون و برون شهری این استان از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال جان باختند که شامل ۲۹ نفر در سوانح رانندگی درون شهری، ۱۴۰ نفر در سوانح برون شهری، ۲۳ نفر در مسیرهای خاکی و روستایی و ۲۲ نفر در سایر جاده‌ها است.

اخبار بیشتر

اجتناب از مکالمه با تلفن همراه هنگام رانندگی / هندزفری هم خطرناک است

سوانح رانندگی همدان ۶ ماهه ۱۳۹۹ / ۲۱۴ نفر جان باختند

عوامل حواس پرتی در رانندگی – از تلفن همراه تا موسیقی و خوراکی!

مقاله اصلی

 

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=19409

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز