تاریخ : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
52

آمار کشته شدگان رانندگی در دو ماه نخست۱۴۰۰توسط سازمان پزشکی قانونی اعلام شد

  • کد خبر : 31994
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۵:۴۹
آمار کشته شدگان رانندگی در دو ماه نخست۱۴۰۰توسط سازمان پزشکی قانونی اعلام شد

سازمان پزشکی قانونی آمار کشته شدگان در حوادث جاده‌ای طی دو ماه نخست ۱۴۰۰ را ۲۵۹۶ اعلام کردند بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، آمار کشته شدگان حوادث رانندگی در دو ماهه نخست امسال را دو هزار و ۵۹۶ نفر اعلام کردند که از این تعداد دو هزار و ۸۹ نفر مرد و ۵۰۷ […]

سازمان پزشکی قانونی آمار کشته شدگان در حوادث جاده‌ای طی دو ماه نخست ۱۴۰۰ را ۲۵۹۶ اعلام کردند

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، آمار کشته شدگان حوادث رانندگی در دو ماهه نخست امسال را دو هزار و ۵۹۶ نفر اعلام کردند که از این تعداد دو هزار و ۸۹ نفر مرد و ۵۰۷ نفر زن بودند.

به گزارش پایگاه خبری تصادف نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا ، آمار تلفات حوادث رانندگی دو ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات یک هزار و ۹۸۰ نفر بود، ۳۱.۱ درصد بیشتر شده است.

آمار کشته شدگان حوادث رانندگی

به نظر می رسد یکی از دلایل رشد کشته های تصادفات رانندگی در دو ماهه امسال لغو و یا کمتر شدن محدودیت های سفر ناشی از شیوع کرونا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است که افزایش تعداد تلفات و مصدومان تصادفات را به ویژه در ایام نوروز و فروردین ماه به دنبال داشت.
بر اساس این گزارش در دو ماهه امسال بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استان های فارس با ۲۴۰ و سیستان و بلوچستان با ۱۹۴ و تهران با ۱۷۸ و کمترین آن مربوط به استان های ایلام با ۱۷، کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱ و خراسان شمالی با ۳۴ فوتی بوده است.
در دو ماهه اول امسال، ۴۶ هزار و ۷۹۸ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این تعداد نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۰.۲ درصد بیشتر شده است.

از کل مصدومان تصادفات فروردین و اردیبهشت امسال ۳۴ هزار و ۳۸۶ نفر مرد و ۱۲ هزار و ۴۱۲ نفر زن بودند.

در اردیبهشت امسال نیز یکهزار و ۱۹۷ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۴.۹ درصدی داشته است.
تعداد مصدومان تصادفات که به این سازمان مراجعه داشته اند نیز در این ماه ۲۲ هزار و ۳۶۳ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۸ درصد کمتر است.


مطالب مرتبط

آمار تصادفات عابر پیاده _ در مشهد ٥٠ درصد کاهش یافت

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=31994

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

تصادف نیوز