تاریخ : جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
40

آمار فوتی ها نوروز ۱۴۰۱ بر اثر تصادفات جاده ای

  • کد خبر : 33490
  • ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۸:۱۷
آمار فوتی ها نوروز ۱۴۰۱ بر اثر تصادفات جاده ای
سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از آمار فوتی ها حوادث رانندگی و تصادفات از زمان شروع اجرای طرح نوروز ۱۴۰۱ تا کنون خبر داد

آمار فوتی ها نوروز ۱۴۰۱ در حوادث و تصادفات مرگبار رانندگی از ابتدای طرح نوروزی تا کنون ۳۲۲ تن کشته داشته است.

خبر آمار فوتی ها نوروز ۱۴۰۱ در حوادث و تصادفات مرگبار رانندگی

سردار سید تیمور حسینی از آمار فوتی ها تصادفات مرگبار و ترافیک از زمان شروع اجرای طرح نوروز ۱۴۰۱ تا کنون خبر داد و گفت: متاسفانه طی این مدت ۳۲۲ تن در صحنه تصادفات جان خود را از دست داده اند. که این موارد هم شامل موارد فوتی در جاده و هم شامل تصادفات رانندگی منجر به فوتی در شهر‌ها می‌شود. البته اکثر جانباختگان در جاده بودند. این حوادث نیز عمدتا ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تصادف نیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در گفت و گو با جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرد: بیشترین علت تصادف رانندگی عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مجاز و عدم توانایی در کنترل وسایل نقلیه بیشترین علت وقوع تصادفات رانندگی از از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا کنون بوده است.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی درباره بیشترین زمان وقوع تصادفات رانندگی نیز گفت: حدود نیمی از تصادفات از ساعت ۱۲ تا ۲۰ رخ داده است.

حسینی از افزایش ۴۱ درصدی تردد در جاده‌های کشور نیز خبر داد و گفت: کم کم پلیس برای موج اول بازگشت و موج دوم سفر‌های نوروزی آماده خواهد شد.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی و بارش برف در جاده‌های استان‌های شمال غربی و شمالی کشور گفت: هموطنان برای سفر به این استان‌ها و جاده‌های کوهستانی تجهیزات زمستانی خودرو رابه همراه داشته باشند. همچنین وزش باد شدید و بروز پدیده گرد و غبار و کاهش میدان دید رانندگان در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور پیش بینی شده است.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی افزود: به هموطنان عزیزی که به سفر رفته اند توصیه می‌کنم که حتما زمان برگشت از سفر را مدیریت کنند چرا که همزمانی سفر‌های برگشت نوروز در پایان نیمه اول نوروز در کنار ظرفیت محدود جاده‌ها باعث اشباع شدن ظرفیت جاده و بروز ترافیک‌های سنگین و نیمه سنگین می‌شود.

مطالب بیشتر

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=33490

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 2
  1. خدا رحم کنههههه

تصادف نیوز