تاریخ : جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
58

آمار حوادث جاده ای آذرماه

  • کد خبر : 33113
  • ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
آمار حوادث جاده ای آذرماه
به گزارش وبسایت خبری تحلیلی و آموزشی تصادف نیوز پس از مدتی که روند کاهشی آمار تصادفات فوتی و مصدوم را در ایران شاهد بودیم با کنار رفتن سایه کرونا از کشور عزیزمان ایران مجددا سایه شوم تصادف خودرو بر صدر عوامل مرگ و میر در ایران قرار گرفته است و گویا قرار نیست به این زودی ها این رتبه شوم را از دست بدهد. آمار حوادث جاده ای آذرماه در ادامه به طور خلاصه نمایی از آذرماه پر حادثه امسال را به تصویر می کشد.

آمار حوادث جاده ای آذرماه ۱۴۰۰

به گزارش وبسایت خبری تحلیلی و آموزشی تصادف نیوز پس از مدتی که روند کاهشی آمار تصادفات فوتی و مصدوم را در ایران شاهد بودیم با کنار رفتن سایه کرونا از کشور عزیزمان ایران مجددا سایه شوم تصادف خودرو بر صدر عوامل مرگ و میر در ایران قرار گرفته است و گویا قرار نیست به این زودی ها این رتبه شوم را از دست بدهد. آمار حوادث جاده ای آذرماه در ادامه به طور خلاصه نمایی از آذرماه پر حادثه امسال را به تصویر می کشد.

شروع آذرماه ۱۴۰۰ با حادثه ای در سمیرم- شهرضا شروع شد. واژگونی اتوبوس در جاده سمیرم-شهرضا ۳۵ مصدوم برجا گذاشت.

سوم آذر ماه ۱۴۰۰ با سانحه رانندگی شدیدی همراه بود و سانحه رانندگی در اسلام آبادغرب ۲ کشته به جا گذاشت. در این حادثه ۲ نفر جان خود را از دست دادند.یک دستگاه کامیون از جاده منحرف و واژگون شد.

آمار حوادث جاده ای آذرماه

در همان روز یعنی سوم آذر واژگونی پراید در اسدآباد یک کشته و سه مجروح بر جا گذاشت. این دستگاه سواری پراید با چهار سرنشین به علت ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت تردد با سرعت غیرمجاز واژگون شد. همدان جاده های فرعی بدون روشنایی دارد که رانندگی در این مسیرهای باریک با عرض کمتر از ۵ متر نیازمند دقت بیشتری است.

سوم آذر حادثه رانندگی در محور دالاهو ۲ کشته به جا گذشت.

در همان روز یکی از مسئولین شهرستان ساوه از آمار تصادفات دو روزه شهرستان خبر داد و گفت تعداد مصدومان به ۱۳ نفر رسیده است و ۳ نفر نیز فوت کرده اند.

روز چهارم آذرماه ۱۴۰۰ سانحه رانندگی در محور وحدتیه ۲ کشته و سه مصدوم داشت. در این تصادف در ابتدا ۲ دستگاه پراید و سمند با یکدیگر برخورد و در ادامه نیز  یک دستگاه پراید به پشت خودرو سمند برخورد کرد.

در روز پنجم آذر ماه سقوط ۲ خودرو در محور شیروان- فاروج یک فوتی و ۲ مصدوم داشت. همچنین تصادف زنجیره‌ای پنج خودرو در محور آرادان به گرمسار چهار مصدوم داشت.

ششم آذرماه ۱۴۰۰ تصادف پراید با اتوبوس در بهشهر جان راننده سواری را گرفت. فرمانده انتظامی بهشهر به تصادف پراید با اتوبوس درجاده اصلی نرسیده به روستای شهید آباد این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این حادثه راننده خودرو پراید، ستوانسوم حسین رنجبر از کارکنان پشتیبانی قرارگاه فرماندهی انتظامی مازندران به علت شدت جراحات وارده جانش را از دست داد. در بررسی های به عمل آمده در محل مشخص شد، اتوبوس اسکانیا به علت عدم رعایت حق تقدم با خودروی پراید برخورد کرده است.

ششم آذرماه ۱۴۰۰، برخورد رخ به رخ کامیون‌ها در محور جندق به دامغان ۲ کشته داد. محور جندق از آن اسم هایی است که بارها خبر تصادفات آن را مخابره می کنیم و همچنان مصدوم و فوتی خواهد داد. در این حادثه یک دستگاه کایمون بنز با یک دستگاه کامیون کوچک ایسوزو به صورت رخ به رخ برخورد کردند.

در همان روز تصادف ۲ دستگاه خودرو در شرق گلستان ۹ مصدوم داشت. این تصادف در تونل پارک ملی گلستان بین سواری تیبا و ۲۰۶ رخ داد.

۱۹ مصدوم در حادثه جاده ای انار کرمان به مهریز از خبرهای روز ۸ آذر بود.  یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از بندرعباس عازم اصفهان بود در ساعت سه و ۴۵ دقیقه بامداد روزدوشنبه در جاده انارکرمان به مهریز قبل از مسجد ابوالفضل(ع) این شهر از مسیر منحرف و ۱۹ تن مصدوم شدند.

همان روز واژگونی اتوبوس در شبستر ۱۷ مصدوم برجا گذاشت. این شهرستان در غرب تبریز واقع شده است.

همچنین ۲ حادثه جاده‌ای محور تهران- مشهد در محدوده استان سمنان ۱۲ مصدوم داشت.

نهم آذر واژگونی خودرو پژو سواری در مهریز یک کشته و چهار مصدوم برجا گذاشت. روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های استان یزد از گذرگاه ترانزیتی جنوب به شمال و شرق و غرب کشور و بر عکس تردد می‌کند و جاده‌های شهرستان مهریز از ترافیک بالایی برخوردار است.

ر همان روز نهم تصادف در محور روانسر به پاوه پنج کشته بر جای گذاشت. همچنین واژگونی پژوه ۴۰۵ در محور آبدان _دیر یک کشته در پی داشت. محور آبدان به دوراهک به دلیل عدم شانه خاکی و تعریض نبودن به مسیری پر حادثه برای مسافران تبدیل شده که همه ساله شاهد مصدومیت و مرگ تعداد زیادی از عزیزان شده است. علاوه بر حوادث جاده ای قبلی یک تصادف رانندگی در محور اراک – خمین سه کشته و ۲ مجروح بر جا گذاشت.

دهم آذر، ۴ کشته و ۲ مصدوم در تصادف شبانه محور سربیشه به ماهیرود داشت. چهار نفر از سرنشینان خودروی پژو ۴۰۵ در دم جان باختند و ۲ نفر از مسافران همین خودرو مصدوم شدند که حال یکی از مصدومان وخیم اعلام و به مراکز درمانی مرکز استان اعزام شد. خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان مرزی سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

یازدهم آذر ، نبستن کمربند ایمنی موجب مرگ سرنشین پژو در همدان شد. واژگونی اتوبوس مسافربری در جاده همدان سه مجروح برجا گذاشت.

دوازدهم انحراف پراید از جاده دهدز به ایذه استان خوزستان پنج مصدوم برجاگذاشت. حادثه رانندگی در جاده دیواندره به سنندج ۲ نفر کشته برجا گذاشت. تصادف زنجیره‌ای در دزفول یک کشته و ۱۴ مصدوم بر جا گذاشت. ۱۴ نفر مصدوم این حادثه شامل ۱۰ زن، سه مرد و یک نوجوان پس از انجام اقدامات درمانی اولیه برای تکمیل روند درمان به بیمارستان بزرگ دزفول منتقل شدند.

سیزده آذر تصادف در جاده مُهر-شیراز سه کشته داشت. در این حادثه که شامگاه جمعه به وقوع پیوست،۲ خودروی سواری پژو و تیبا با هم برخورد کردند که منجر به انحراف خودروی سواری تیبا و خسارت شدید به آن شد و راننده و ۲ سرنشین دیگر آن، جان خود را از دست دادند و یک نفر نیز به شدت مجروح شد. تنها پایگاه اورژانس جاده ای در این محور ارتباطی به مرکز استان به دلیل کمبود نیروی انسانی جمع آوری شده است و این موضوع سبب شد، خودروهای امدادی در زمان مورد انتظار به محل حادثه نرسند.

حادثه رانندگی در جاده سوسنگرد – بستان سه مصدوم برجا گذاشت. ۲ فقره تصادف در محور ارتباطی شهرستان دیر یک کشته و هفت مصدوم داشت. مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر گفت: ۲ فقره تصادف شامل واژگونی خودروی پژو ۴۰۵ و برخورد موتورسیکلت با پژوپارس در محورهای ارتباطی این شهرستان در روز یکشنبه هفت مصدوم و یک کشته برجا گذاشت.

یک سانحه با ۲ کشته، اعتراض کرمانی‌ها

بازتاب خبر واژگونی مرگبار یک سواری در جاده مسیر آرامستان جدید کرمان که از روشنایی و ایمنی لازم برخوردار نیست همچنان با اعتراض مردم در فضای رسانه‌ای و فضای مجازی استان ادامه دارد.

موضوعی که واکنش شهردار کرمان را نیز به دنبال داشت و در یک استوری اینستاگرامی در این زمینه به بیان نظراتش پرداخت و خبر مهمی را نیز اعلام کرد؛ سعید شعرباف تبریزی گفته است: طی یکماه گذشته شهرداری ۷۰۰ میلیون تومان برای نصب علائم ایمنی و هشداردهنده در جاده مذکور هزینه کرده اما در کمتر از ۲ هفته بیشتر علائم سرقت شده است.

آمار سوانح رانندگی آذرماه نیمه دوم

در ۱۵ آذر تصادف تریلی‌ها در محور دامغان به جندق سه مصدوم را راهی بیمارستان کرد. انحراف به چپ تریلی علت تصادف منجر به فوت ۹ نفر در کاشان شد. در این حادثه، هشت نفر در دم جان باختند و ۱۶ مصدوم به بیمارستان انتقال یافتند که در این بین یک نفر از مصدومان نیز فوت کرد.

در ۱۶ آذر حادثه اتوبوس دهدشت – تهران ۱۱ کشته و ۱۴ زخمی بر جا گذاشت. آتش سوزی پراید یکی از تونل های محور یاسوج به بابامیدان را بست. این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

آمار حوادث جاده ای آذرماه: تلخ ترین حادثه کرمانشاه

در روز هفدهم آذرماه یک حادثه بسیار تلخ اتفاق افتاد. براثر تصادف یک دستگاه مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان در بخش ماهیدشت شهرستان کرمانشاه در روز چهارشنبه ۲ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۶ نفر نیز مصدوم شدند.

کرمانشاه / انتقال مصذوم دانش آموز

رییس پلیس راه استان کرمانشاه، مقصر حادثه تصادف صبح چهارشنبه محور ماهیدشت را راننده مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان اعلام کرد و گفت: این حادثه به دلیل عدم توجه به جلو راننده مینی‌بوس ناشی از مه گرفتگی شدید هوا اتفاق افتاد.در این حادثه متاسفانه ۲ تن از دانش آموزان جان خود را از دست داده و ۱۶ نفر مصدوم نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: در حادثه تصادف مینی‌بوس دانش‌آموزان در محور ماهیدشت – هلشی شهرستان کرمانشاه، رانندگان مینی‌بوس و کمپرسی هر یک به میزان ۵۰ درصد مقصر بودند.در بررسی ها مشخص شد و راننده کمپرسی هم اعتراف کرد که در سطح آسفالت توقف داشته لذا براساس آیین نامه راهور راننده کمپرسی به علت توقف در سطح آسفالت به میزان ۵۰ درصد و راننده مینی‌بوس به علت رعایت نکردن سرعت مطمئنه و نقض ماده ۱۲۹ راهور ۵۰ درصد در حادثه توسط پلیس مقصر تشخیص داده شد.

هجدهم آذرماه حادثه رانندگی در محور سلماس- خوی ۶ کشته برجای گذاشت. در اثر یک سانحه رانندگی در محور سلماس به خوی ۶ نفر از سرنشینان سه دستگاه خودرو جان خود را از دست دادند و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند. برخورد پراید با شتر در گنبدکاووس چهار مصدوم برجا گذاشت. در این سانحه رانندگی چهار سرنشین این خودرو که عضو یک خانواده بودند مصدوم شدند که با تلاش نیروهای جمعیت هلال احمر و همراهی اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی گنبدکاووس اعزام شدند.تصادف سه خودرو در محور دامغان- معلمان سه کشته برجا گذاشت. حمیدرضا داوودیان شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: در این حادثه که عصر پنجشنبه رخ داد سه دستگاه خودرو شامل پژو آردی، وانت پیکاپ و پیکان با یکدیگر برخورد کردند. 

تصادف رانندگی در آزادراه‌های زنجان ۳ کشته برجا گذاشت. بر اثر وقوع ۲ فقره تصادف در سطح آزاد راه‌های این استان سه نفر کشته و ۲ نفر نیز مصدوم و راهی بیمارستان شدند. پدر همراه با ۲ فرزند بزرگسال خود به منظور بررسی آسیب وارده از خودروی دنا، پیاده می شوند که در این حین یک دستگاه کامیون دیگر سر رسیده و با توجه به تاریکی هوا و حضور فرزندان در لاین یک این مسیر ارتباطی با آنان و همچنین با خودروی دنا به شدت برخورد کرده و هر ۲ فرزند پسر را در یک آن در مقابل چشمان پدر به زیر می کشد. حادثه دوم نیز حوالی ساعت ۶/۴۵ دقیقه صبح جمعه در لاین شمالی آزادراه زنجان – قزوین، بین یک دستگاه سواری ال نود و یک دستگاه کامیون اتفاق افتاد که متاسفانه در این سانحه رانندگی نیز یکی از سرنشینان خودروی سواری که زنی ۵۰ ساله بود در دم جان باخت و ۲ نفر نیز به منظور مداوا و درمان به بیمارستان انتقال یافتند.به گزارشتصادف نیوز به نقل از ایرنا، طی ۶ ماهه نخست امسال ۱۴۶ نفر بر اثر وقوع تصادفات رانندگی در محورهای ارتباطی استان زنجان جان خود را از دست دادند که بیشترین فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی مربوط به آزادراه زنجان – قزوین و جاده های “زنجان – میانه، ابهر – تاکستان و زنجان – بیجار” بود./ آمار حوادث جاده ای آذرماه

روز ۲۱ آذر ماه سانحه رانندگی تصادف خودرو پژو ۴۰۵ در جیرفت سه کشته برجاگذاشت. در این حادثه ۲ خودروی پژو ۴۰۵ با هم برخورد کرده و ۲ نفر از سرنشینان یک خودرو و یک نفر از سرنشینان خودروی مقابل به دلیل شدت جراحات در دم فوت می کنند.

روز ۲۲ آذرماه برخورد ۳ دستگاه خودرو در گنبدکاووس ۶ مصدوم برجا گذاشت. در این حادثه که ساعت ۲۰ و ۱۰ دقیقه رخ داد یک دستگاه پژو با ۲ دستگاه خودرو پراید با هم برخورد کردند. ۶ نفر از سرنشینان مصدوم این خودروها توسط پنج دستگاه آمبولانس به بیمارستان‌های شهید مطهری و خاتم الانبیاء گنبدکاووس انتقال یافتند.

آمار حوادث جاده ای آذرماه: اتباع خارجی که همچنان می‌میرند

روز ۲۳ آذرماه تصادف خودروی حامل اتباع خارجی در یزد ۶ کشته و پنج زخمی برجا گذاشت. مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی یزد گفت: بر اثر تصادف یک دستگاه کامیون با خودرو پژو سواری ۴۰۵ حامل اتباع خارجی در کمربندی مرکز این استان بعد از شهرک صنعتی زارچ ، ۶ نفر کشته و پنج تن زخمی شدند.

برخی اتباع خارجی به صورت غیرمجاز هستند از استان های شرقی و تعدادی هم از جنوب کشور بدون مجوز اقامت وارد ایران و از مسیر استان یزد با خودروهای سواری به دیگر نقاط جابه جا می شوند که بر اثر تصادف تعدادی کتشه و شماری هم زخمی و روانه بیمارستان می شوند.

این خودروها که حامل اتباع غیرمجاز هستند به دلیل رعایت نکردن سرعت مجاز ، دچار حادثه می‌شوند و تعدادی از سرنشینان این خودروها که اصطلاحا « شوتی» نامیده می شود، جان خود را از دست می‌دهند.

رانندگان خودروهای شوتی عموما در جابه جایی کالای قاچاق و مسافر غیرمجاز فعالیت دارند، با دستکاری در سیستم خودرو با سرعت بالا در جاده حرکت می کنند وحوادث مختلفی را رقم می زنند.

ادامه سریال سوانح اتباع غیرمجاز در کرمان/ این بار ۲ کشته و ۹ مجروح. واژگونی خودرو حامل اتباع غیرمجاز بیگانه در شرق استان کرمان این بار ۲ کشته و ۹ مصدوم داشت؛ هر ۱۱ نفر داخل یک سواری پژو جاداده شده بودند.

روز بیست و سوم آذر ماه تصادف در جاده ساحلی بوشهر – گناوه چهار کشته داشت. تصادف محور یاسوج به پاتاوه یک کشته و ۲ زخمی بر جا گذاشت.

روز ۲۴ آذر تصادف زنجیره ای یک اتوبوس و چهار خودرو در کاشان ۹ مصدوم داشت.

در همان روز ۲۴ آذر راننده پژو در تصادف با کامیون در دامغان جان باخت. ساعت هفت صبح امروز تصادف یک دستگاه کامیون ولو ۱۰ چرخ با یک دستگاه پژو ۴۰۵ سواری در محور – معلمان رخ داد. 

مصدوم تصادف پژوه جان باخت

مطالب مرتبط با آمار حوادث جاده ای آذرماه

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=33113

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 3

تصادف نیوز