تاریخ : یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲
71

آمار تصادفات منجر به فوت در مهاباد ۵۰ درصد کاهش داشته است

  • کد خبر : 32161
  • ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۹:۱۶
آمار تصادفات منجر به فوت در مهاباد ۵۰ درصد کاهش داشته است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد خبر داد: امسال با کاهش تردد و اعمال محدودیت‌های ترافیکی ناشی از شیوع کرونا، آمار تصادفات مرگبار منجر به فوت در درون شهر ۵۰ درصد کاهش یافته است. به گزارش پایگاه خبری تصادف نیوز به نقل از خبر گزاری ایرنا در گفت و گو با سرهنگ حاتم ابراهیمی، افزود: […]

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد خبر داد: امسال با کاهش تردد و اعمال محدودیت‌های ترافیکی ناشی از شیوع کرونا، آمار تصادفات مرگبار منجر به فوت در درون شهر ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تصادف نیوز به نقل از خبر گزاری ایرنا در گفت و گو با سرهنگ حاتم ابراهیمی، افزود: اغلب آمار تصادفات مرگبار منجر به فوت درون شهری مهاباد بر اثر برخورد وسیله نقلیه با فرد عابر پیاده بوده که منجر به جراحت و فوت شهروندان شده است.

خبر کاهش آمار تصادفات مرگبار مهاباد

وی اظهار داشت: در همین مدت در بخش تصادف‌های جرحی و خسارتی درون شهری نیز به ترتیب ۱۴ و ۱۳ درصد کاهش داشته‌ایم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد اضافه کرد: توجه نکردن به جلو، رعایت نکردن حق تقدم و همچنین تغییر مسیرهای ناگهانی به علت شرایط نامناسب خیابان‌ها به ترتیب بیشترین عوامل تصادف در سطح شهرستان گزارش شده است.

سرهنگ ابراهیمی با بیان اینکه اعمال قانون و جریمه رانندگان متخلف هم در مهاباد افزایش ۳۵ درصدی داشته است، افزود: علی رغم افزایش صدور برگه های جریمه و همچنین جریمه کردن رانندگان متخلف همچنان شاهد رعایت نکردن قوانین توسط برخی از افراد هستیم.

وی وجود جرثقیل حمل خودروها در راهنمایی و رانندگی را ضروری دانست و گفت: حمل خودروهای نمایشگاه و همچنین خودورهایی که به صورت دوبل و غیر مجاز در سطح شهر توقف می‌کنند به پارکینگ عامل بازدارنده‌ خوبی برای متخلفان است.

وی تاکید کرد: اگر رانندگان و علی الخصوص موتورسواران در هنگام استفاده از وسیله نقلیه، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و برای مصونیت بیشتر خود از کلاه ایمنی استفاده کنند، بدون شک آمار تصادفات و تلفات خود به خود کاهش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=32161

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 2

تصادف نیوز