تاریخ : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
72

آمار تصادفات مرگبار در تهران بیشتر مربوط به موتورسواران است

  • کد خبر : 31378
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۰۴
آمار تصادفات مرگبار در تهران بیشتر مربوط به موتورسواران است

بیشترین آمار تصادفات مرگبار در تهران مربوط به موتورسواران می باشد رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد : با بررسی و آنالیز تصادف های صورت گرفته در شش ماهه اول امسال مشخص شد آمار ۴۷درصد از متوفیان تصادفات مرگبار رانندگی سطح معابر تهران مربوط به موتورسواران، ۳۸درصد عابرین پیاده و ۱۵درصد راننده […]

بیشترین آمار تصادفات مرگبار در تهران مربوط به موتورسواران می باشد

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد : با بررسی و آنالیز تصادف های صورت گرفته در شش ماهه اول امسال مشخص شد آمار ۴۷درصد از متوفیان تصادفات مرگبار رانندگی سطح معابر تهران مربوط به موتورسواران، ۳۸درصد عابرین پیاده و ۱۵درصد راننده و سرنشین خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری تصادف نیوز به نقل از ایرنا پلیس راهور فاتب «سرهنگ احسان موُمنی»  افزود : علت این تصادفات بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان وسایل نقلیه بوده است.

خبر بیشترین آمار تصادفات مرگبار در  تهران مربوط به  تصادف موتورسواران می باشد

وی ادامه داد: ۶۰ درصد از تصادفات فوتی در معابر بزرگراهی شهر تهران رخ داده که به ترتیب بزرگراه آزادگان، بزرگراه امام علی(ع) و بزرگراه فتح بیشترین حوادث رانندگی را داشت.

سرهنگ مومنی با بیان اینکه بیشترین تصادفات فوتی در منطقه چهار شهرداری تهران با  «۱۱ درصد» از کل متوفیان رخ داده اظهار داشت: به ترتیب منطقه ۱۵ شهرداری پایتخت با ۹ و منطقه ۱۹ شهرداری با هشت درصد از کل متوفیان بیشترین آمار فوتی‌ها را داشتند.

رئیس اداره تخلفات پلیس راهور پایتخت به رانندگان توصیه کرد که هنگام رانندگی کمربند ایمنی خود و سرنشینان را حتما بسته نگه‌دارند.

نکاتی که رانندگان و موتورسیکلت سواران باید رعایت کنند

وی ادامه داد: رانندگان از اقداماتی مانند خوردن و آشامیدن، استفاده و صحبت کردن از تلفن همراه، صحبت کردن با سرنشینان که باعث حواس پرتی‌شان می‌شود خودداری کنند.

سرهنگ مومنی با بیان اینکه رانندگان در سطح معابر به تابلوهای تعیین مسیر و هشداری توجه کافی داشته باشند و در محل‌هایی مانند تفرجگاه‌ها،مراکز خرید و تجاری و فرهنگی و بازار که تردد عابرین پیاده بیشتر است توجه بیشتری داشته باشند، اظهار داشت: رانندگان هنگام نزدیک شدن به گذرگاه‌های عابر پیاده سرعت وسیله نقلیه را کاهش و به حق تقدم عبور عابرین توجه کامل داشته باشند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در پایان گفت: رانندگان موتورسیکلت حتما از کلاه ایمنی استفاده و از حرکت در خطوط ویژه اتوبوس خودداری کنند همچنین در تقاطع‌ها با روشن شدن چراغ قرمز پشت خط ایست توقف کامل داشته باشند تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر تهران نباشیم.

مطالب مرتبط

حوادث جاده ای فروردین ۱۴۰۰ / تصادفات جاده ای در خبرگزاری ها

لینک کوتاه : https://tasadofnews.ir/?p=31378

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1

تصادف نیوز